Košt vína 2010
Home Košt vín Kostelec košt vín 2010

Košt vína 2010

Reportáž z koštu

Vážení milovníci vína,

televize Slovácko aktuálně vysílá reportáž z koštu vín  v Kostelci v cyklu regiony s pokrytím Hodonínsko, Kyjovsko, Veselsko, Uherskohradišťsko a Uherskobrodsko a k tomu ještě, jako třešínka na dortu, i Zlínsko.

Ti z vás, co nemáte kabelovou televizi se můžete podívat na video v sekci galeri http://www.sk-kostelec.cz/galerie/category/7-video .

Nebo přímo na http://www.stream.cz/video/446859-kost-vin-kostelec-2010.
Ti z Vás, co se učástnili koštu, mohou vyjádřit spokojenost s koštem v naší anketě nebo napsat svůj názor do knihy hostů.

Oficiální pozvánka na výstavu vín 2010

pozvánka košt

Napsali o nás

XIII. VÝSTAVA VÍN V KOSTELCI

Již třináctý ročník výstavy vín bude zahájen v sobotu 13. března 2010 ve 14.00 hodin v kulturním domě v Kostelci. Příznivcům lahodného moku pořadatelé nabídnou přes 800 vzorků z vinařských oblastí celé jižní Moravy.

První ročníky jsme začínali se dvěma sty vzorky ze zahraničí, čímž se košt právem nazýval mezinárodním.Příprava takové výstavy byla však velice náročná a tak jsme museli ze svých plánů slevit. Nyní máme v Kostelci košt vín s mezinárodní účastí, čímž se odlišujeme od ostatních okolních koštů. Máme připraveno 40 zahraničních vzorků, které jsou nejen zpestřením, ale skýtají možnost porovnání s místními víny.

Jsme také průkopníky v hodnocení vzorků v našem regionu. Již devátým rokem hodnotíme stobodovým systémem, který zviditelňuje rozdíly mezi jednotlivými víny. K tomuto systému, který se praktikuje na velkých výstavách např. ve Valticích, se postupně připojují i další pořadatelé v okolí,např. v Kyjově. Degustace se zúčastňuje pravidelně okolo sta odborníků. Nejsou to ale profesionálové v pravém slova smyslu. Proto výsledkem je hlavně propagace vinařství ,lidová zábava a především spokojený návštěvník.

Kdybychom měli hodnotit předcházející ročníky, museli bychom říci, že jsme získali pravidelné návštěvníky, kterých bývá přes 400 a že již vznikla tradice . Každoroční ocenění šampiónů nebude chybět ani v tomto roce.

Také v letošním roce čeká návštěvníky překvapení. Tímto všechny zveme k účasti na našem koštu.

Od 16.30 hodin bude vyhrávat cimbálová muzika a od 19.00 hodin přispěje k dobré náladě dechová hudba Žádovjáci.

Mgr. Břetislav Junášek – předseda pořádajícího SK

Katalogy koštu vín a fotogalerie


Do sekce ke stažení jsme pro vás připravili katalogy koštu vín za rok 2008 a 2009. Zde si na vlastní oči můžete ověřit, že každoročně máme více než 800 vzorků vín. Podstatnou část katologu věnujeme taktéž našim sponzorům.

Dále jsme pro vás do sekce galerie přidali fotky z koštu vín v roce 2009 a v roce 2007. V roce 2007 přijal naše pozvání český herec a moderátor Jan Vala, který zároveň předal ocenění majitelům nejlépe hodnocených vín.

Jan Vala je známy svým vlastním publicistickým seriálem Putování za vínem.


Tombola


Tradičně je naší snahou pro vás připravit obsahově i hodnotově bohatou tombolu. Oslovujeme místí i vzdálené podnikatele s žádostí o příspěvek do tomboly.

  • První cenu cenu věnovala firma MONDY HOME, s.r.o. z Vlkoše. Jedná se o zahradní nábytek, více na http://www.mondyhome.cz/zahradni-nabytek
  • Kromě spousty drobných cen věnovala firma WIKY, Kyjov i hlavní ceny. Jedná se o dětskou zahradní houpačku krtek, zahradní slunečník  a autodráhu WINGO. Vice zboží naleznete na eshopu  www.wiky.cz nebo v maloobchodní síťi WIKY, hračky papír.
  • Každoročně firma J.P. Plast, Kyjov věnuje spoustu různých plastových nádob a kanystrů. Více z jejich výrobního programu na http://www.jp-plast.cz/vyrobky.php.
  • Letos poprve věnovala hračky do tomboly firma Alltoys z Prahy, která kromě jiného věnovala RC model rychlostního člunu, chodící panenku, odrážedlo atp. Více licenčních i nelicenčních hraček této firmy najdete v jejích maloobchodní síťi hraček Bambule a na eshopu http://www.hracky-bambule.cz
  • Firma CTW Toys z Vizovic věnovala do hlavní tomboly velkou stavebnici McLaren Depo a velkou dětskou míchačku. Vice na http://www.cobi-wader.cz
  • Společnost Albi věnovala 3 dárkové tašky v jejichž útrobách naleznete kromě jiného společenskou hru POKER de LUXE.
  • Dále v tombole nalznete 2 mobily značky Sony Ericsson C902, konferenčí stolek od firmy Kaláb nábytek Kyjov http://www.nabytek-kalab.cz/ a rybářský stan Husky, 

Děkujeme všem sponzorům tomboly za věnované ceny.

Každá obálka obsahuje 2 tikety, 1 tiket automaticky získává  cenu na základě čísla tiketu a 2  tiket slouží k losování hodnotných cen. Cena za obálku z tikety bude určena dle celkové hodnoty tomboly.

Partneři koštu

Generální partner

 Černa Hora       Geodata Kyjov, spol. s r.o. 


Hlavní partner

 Vinařský fond      Vína z Moravy

Mondy Home    Moravské sklárny Květná
  
JP Plast spol. s r.o. ČSAD Hodonín

Hapek  Merlin, s.r.o.

Alltoys, s.r.o. WIKY spol. s r.o.

  
Mediální partner

Radio Jih Český rozhlas Brno

 TV Slovacko

Partner

Vistacar  ČSAD Kyjov

MFP paper products  Albi

Bednarik  Doležálek

Dacom Pharma CTW Toys

SK Kostelec     Obec Kostelec

 Pískovna Mistřín

Prezentace stánky

    Vinařství Maňák

    Vinařství Šalša

     Vinařství Dufek

  Vinné sklepy U Kolajů

Zahraniční vína

     MAMA marketing VINDOM