Home Muži Prušánky - Kostelec 2:4 (0:2)

Prušánky - Kostelec 2:4 (0:2)

V neděli jsme zajížděli na půdu našeho nepříliš oblíbeného soupeře z Prušánek s vědomím, že už jen čtyři body nás dělí od jistoty postupu a dále jsme věděli, že Prušánky jsou týmem, který nás jako jediný v letošní sezoně dokázal připravit doma o body. Tedy dost důvodů navíc, proč se zde pokusit vyhrát.

Před zápasem jsme se dozvěděli, že naše obrana dostala další ránu a k již déle absentujícím Jirkovi Černému a Pavlu Borkovcovi, přibyl Milan Fukan. Na předstoperu tak musel nastoupit Olda Talaš.

Utkáni jsme začali aktivně a již ve 2.minutě po skvělé individuální akci Dušana Horáka skóroval Ruda Jelínek. Netrvalo to moc dlouho a po střele ze střední vzdálenosti, kterou brankář neudržel, stál opět na správném místě Ruda Jelínek a zvýšil na 2:0. Následně jsme měli ještě několik slibných akcí, ale bohužel se nám je nepodařilo dotáhnout. Soupeř se po úvodním šoku začal postupně osmělovat a dostal se do několika akcí, které včas řešila naše obrana nebo Honza Cahlík. Krátce před poločasem došlo v našem vápně ke střetu Petra Leciána s hostujícím útočníkem, píšťalka sudího zůstala němá a sudí proti nám penaltu nepískl. Petr Lecián však po tomto souboji musel střídat a do obrany tak naskočil další útočník Ondra Lochman. V závěru první půle se již šance neurodily a po poločase jsme vedli 2:0. Po zkušenostech z minulých sezon jsme věděli, že nesmíme zaspat úvod druhé půle, ale co se nestalo. Běžela 50. minuta, když rozhodčí posoudil “souboj“ Oldy s hostujícím útočníkem uvnitř našeho vápna jako nedovolený a k naší nevoli odpískal pokutový kop. Soupeř z něj snížil na 1:2 a nejednomu fanouškovi se jako černá můra zjevil před očima loňský zápas, kdy jsme vedli velmi brzy 2:0, ale nakonec odešli poraženi 4:3. Černá můra se přihlásila ještě víc o pár minut později, kdy po chybě v naší obraně soupeř dokázal vyrovnat. V následujících minutách se na naše kopačky dostala nervozita a až na šanci Miry Vymazala, který místo střely volil přihrávku jsme se spíše bránili. Soupeř i díky benevolentnosti domácího pomezního měl dvě veliké šance, které fantasticky zlikvidoval Honza Cahlík a udržel nás ve hře. Běžela asi 70. minuta, když svou skvělou akci Ondra Lochman zakončil centrem na Rudu Jelínka, který se opět nemýlil a opět jsme vedli. Definitivní uklidnění do našich řad přinesla následující akce Ondry Lochmana, který našel ve vápně zcela nekrytého Rudu Jelínka, neboť obránci se věnovali Mirovi Vymazalovi a Davidu Horákovi, kteří svým náběhem strhli pozornost na druhou stranu vápna, a pro Rudu v jeho nedělní formě nebyl problém zavěsit. Na ukazateli skóre svítilo 2:4 a tentokráte jsme si již dvoubrankové vedení nenechali vzít. Okresní přebor se nám tak opět přiblížil.

Závěrem gratulace Rudovi k velkému střeleckému představení, je vidět, že mu páteční prodloužený trénink prospěl J

SK Kostelec: Cahlík – Lecián (O. Lochman), Macek, Hochman - Kotásek, Bužek, Talaš, Vymazal (Křižka), David Horák (V. Lochman) - Jelínek, Dušan Horák

Branky: Jelínek 4x

Komentáře a dotazy k produktu