Home Muži Mikulčice - Kostelec 1:1 (0:0)

Mikulčice - Kostelec 1:1 (0:0)

Za velmi příznivých klimatických podmínek se hrálo utkání 4. kola na půdě domácích Mikulčič. Zhruba stovka příznivců byla svědkem velmi kvalitní podíváné, která jak jsme se později shodli byla na úrovni 1B. třídy. Utkání odstartovalo převahou domácího Baníku, který to však měl proti dobře napadajícímu Kostelci velmi těžké.Domácí hrozily hlavně akcemi po stranách hřiště a rohovými kopy. Obrana Kostelce si ale s většinou centrů poradila. Opravdu velkou šanci si domácí nevypracovali a tak jejich největší příležitostí na vstřelení úvodní branky byla přízemní střela, kterou hostující brankář bravurně vytáhl na rohový kop. V první půli se mohla i kopat penalta, to když hostující obránce vykolejil z pohybu domácího útočníka. K faulu však došlo před vápnem a navíc domácí hráč to decentně přihrál, takže resultoval správně nařízená standartní situace. Chytře hrající Kostelec jak už bylo zmíněno dobře napadal a postupem času podnikal stále nebezpečnější průniky do "šestnáctky domácích". V největší příležitosti zápasu selhal hostující Lochman. V úniku dva na jednoho mu předložil míč Talaš. Lochman však trestuhodně napálil břevno z malého vápna. Kostelec však pokračoval v útočných výpadech i nadále. Výborně hrající Talaš měl dvě velmi dobré možnosti, když uháněl ze strany sám na brankáře. Pak ještě přišlo pár dobrých akcí z pravé strany.První půle měla skvělé tempo útok střídal útok a Kostelec měl minimálně 0-2 vést.

Druhá půle odstartovala vyrovnaně. Čas ubíhal a soubojů a vyhrocených situací přibývalo. Avšak stále se hrál rychlý, záživný fotbal a oba týmy podnikaly výpady na útočné poloviny. Nicméně velká šance nepřicházela. Skore změnil až lahůdkově rozehraným přímým kopem Kotásek. Ten se opřel do míčezhruba z 23m a mírnou "šajtlí" ho zatočil do rohu branky, kde míč ještě "cinkl" o tyčku. Nádherný moment. Takovou branku těžko v blízké budoucnosti zopakuje. To běžela zhruba 70min. Mikulčice ihned osvěžily tým nově příchozími hráči ze střídačky. Začali hrát více na riziko. To se na hře domácích projevilo. Zatlačily Kostelec na jejich polovinu. Míče létaly do vápna hostí, kde si však někdy i se štěstím poradili Kostelečtí beci. Otevřená obrana domácích, však naskýtala dobré možnosti pro brejkové situace Kostelce, který kdyby řešil finální fázi lépe, tak mohl své vedení i zdvojnásobit. Domácí pak po závaru vyrovnali a měli ještě jednu šanci na obrácení skore, ale ta se neujala. Celkově výborný výkon od obou mužstev a zasloužený bod pro každého z nich.

SK Kostelec: Cahlík - Hochman, Macek, Fukan - Kotásek, Bužek, Borkovec, Vymazal, David Horák (Černý) - Talaš, O. Lochman

Branka: Kotásek