Nenkovice - Dambořice :
Vnorovy - Svatobořice :
Home Muži Kostelec - Sobůlky 1:2 (0:1)

Kostelec - Sobůlky 1:2 (0:1)

V 7. kole okresního přeboru jsme na domácím hřišti přivítali Sobůlky, s nimiž jsme chtěli odčinit týden starou porážku ze Strážnice. Hosté nastoupili v základní sestavě s naším bývalým brankářem Vlastou Výstupem a v záloze s Vaškem Lochmanem, který před měsícem odešel do Sobůlek na hostování. Jak se později bohužel ukázalo, právě tito dva hráli v utkání velmi významnou roli.

Naše sestava se stejně jako v minulém týdnu skládala velmi komplikovaně a podle toho také vypadala. K již déle absentujícím Mirovi Vymazalovi a Davidu Horákovi se přidal Radek Bužek a Ondra Lochman, pouze na střídačku pak usedl Olda Talaš, k němuž se připojili navrátilci Zdeňa Křižka a Michal Rotrekl. Do hry - konkrétně na místo levého záložníka - musel Honza Cahlík a do branky putoval náhradní brankář Marek Kůřil. Jindy stoper Svaťa Macek se pak posunul do středu záložní řady.

V úvodu utkání jsme více drželi míč, ale první, kdo zahrozil, byl soupeř, kdy dalekonosná střela hostujícího záložníka trefila spojnici naší branky. V dalším průběhu jsme opět diktovali tempo hry a několikrát se o zakončení pokoušel Roman Ondráš. Asi po půlhodině hry se sám před hostujícího brankáře dostal Dušan Horák, Výstup si s jeho střelou však skvěle poradil. Brzy po této akci následovala standardní situace, kdy špatně vyražený míč dokázal do naší brány dorazit Vašek Lochman – 0:1 Rozhodně jsme nesložili zbraně a ještě do přestávky se do vyložené šance dostal Honza Cahlík, branku však netrefil. Po poločase jsme tak odcházeli do kabin se ztrátou jednoho gólu.

Do druhé půle jsme nastupovali s myšlenkami na zvrat, jenž se nám brzy přiblížil. Ve 48. minutě zůstal po souboji ležet hostující hráč u našeho vápna, rozhodčí však správně nechal pokračovat hru, čehož jsme využili k rychlé křídelní akci, kdy po centru Romana Ondráše skvěle hlavou zakončil Dušan Horák a nedal Výstupovi žádnou šanci – 1:1. Naše radost však netrvala dlouho, již v 55. minutě se soupeř dostal velmi lehce opět do vedení, když využil hrubku brankáře Kůřila a po jeho chybě při centrovaném míči dopravil balon do opuštěné branky- 1:2.

Nezbývalo nic jiného než všechny síly vrhnout dopředu, následovalo připravené střídání, kdy šel na hřiště Olda Talaš (vystřídal Marka Kůřila a do branky se ze zálohy posunul Honza Cahlík). Soupeř směrem dopředu příliš nebezpečný nebyl a snažil se těsné vedení za každou cenu ubránit, což se mu díky skvělému Výstupovi dařilo – nejdříve dvakrát zlikvidoval střelu Ondráše z hranice vápna a poté v tutovce zázračně chytil Kotáskovu přízemní střelu. Když už se nám podařilo Výstupa překonat, po skvělé kombinaci zakončoval Talaš, tak soupeři pomohl rozhodčí, kdy pomezní nesprávně signalizoval ofsajd a i přes naše protesty gól neplatil. V závěru jsme se ještě dostali do několika nadějných akcí, ale ty k úspěchu bohužel nevedly a připsali jsme si tak druhou porážku v řadě…

SK Kostelec: Kůřil (Talaš) - Hochman, Fukan, Borkovec, Lecián (Křižka) – Cahlík, Černý, Macek, Kotásek, - Dušan Horák, Ondráš

Branka: Dušan Horák