Nenkovice - Dambořice :
Vnorovy - Svatobořice :
Home Muži Kostelec - Uhřice 3:1 (2:1)

Kostelec - Uhřice 3:1 (2:1)

V posledním utkání před zimní pauzou jsme na domácím hřišti přivítali tým Uhřic. Do zápasu jsme nastupovali s vědomím, že v případě vítězství se přiblížíme vedoucí Strážnici na rozdíl pouhých 3 bodů.

V naší sestavě opět došlo k několika změnám, především v zadních řadách, kdy díky indispozici Jirky Černého a trestu Radka Bužka nastoupil na místě pravého obránce Petr Lecián, na stoperu Milan Fukan a Svaťa Macek se posunul do středu zálohy.

Úvod utkání byl z obou stran hodně nepřesný, na obou stranách byla k vidění velká spousta nevynucených chyb a hosté nám svým důrazem žádnou kombinaci neumožňovali. Několik nadějných akcí z naší strany skončilo buď slabou střelou nebo nepřesnou finální přihrávkou. První nebezpečnou a hned gólovou akcí tak byl rohový kop ve 30. minutě, kdy Mira Kotásek rozehrál rohový kop po zemi mezi penaltu a velké vápno, kde přesně nalezl Miru Vymazala a ten nádherně do šibenice z první skóroval. Z vedení jsme se ale bohužel neradovali dlouho a ve 34. minutě po chybě na pravé straně naší obrany přilétl centr před branku, kde útočník hostů nadvakrát protlačil míč do sítě přes Radka Hochmana. Naštěstí ani radost soupeře netrvala dlouho, ve 40. minutě dostal na půli míč Pavel Borkovec, využil otevřeného prostoru a dostal se s míčem až do vápna, kde byl faulován. Z nařízeného pokutového kopu se nemýlil penaltový specialista Mira Kotásek a vrátil nám před přestávkou vedení.

V úvodu druhé půle měl soupeř více ze hry, ale do šancí se nedostával. V dalším průběhu jsme se dostávali více a více do hry a jistota se nám opět vracela na naše kopačky, což vyvrcholilo v 70. minutě, kdy po přihrávce Miry Vymazala skóroval Roman Ondráš. Vzápětí byl ještě po zakopnutí míče a druhé žluté kartě vyloučen hostující útočník. Závěr utkání už jsme naprosto kontrolovali a nebýt zahozených šancí Ondry Lochmana a Miry Vymazala, mohl být rozdíl ve skóre ještě výraznější.

Diváci se tak dočkali vítězství 3:1 a my jejich potlesku za celou podzimní část.

SK Kostelec: Cahlík – Lecián (Černý), Fukan, Hochman – Kotásek (Ondráš), Macek, Borkovec, Vymazal, Horák David (Horák Dušan) – Lochman Ondra, Talaš

Branky: Vymazal Mira, Kotásek Mira (pen.), Ondráš Roman