Home Muži Tvarožná Lhota - Kostelec 0:5 (0:2)

Tvarožná Lhota - Kostelec 0:5 (0:2)

Po dlouhé a nekončící přípravě, která byla ještě prodloužena odkladem prvních dvou jarních kol, jsme konečně zavítali na hřiště Tvarožné Lhoty k úvodnímu zápasu jarní části sezony. K rozehrání jsme si těžko mohli přát lepšího soupeře – Tvarožná Lhota se krčí na posledním místě okresního přeboru bez jediného bodu a tomu i odpovídal průběh utkání, které se hrálo na velmi těžkém terénu.

Ze stabilních hráčů nám chyběli jen Svaťa Macek a Radek Bužek, jinak jsme byli v kompletním složení.

Úvod utkání se nám nadmíru vydařil, když hned z druhé nebezpečné akce skóroval Vašek Lochman. Ještě veseleji bylo v 15. minutě, kdy centr Romana Ondráše přizvedl domácí obránce a míč skončil za zády bezmocného brankáře. V dalším průběhu první půle jsme se dostali do několika velkých šancí, ale buď vinou naší špatné koncovky nebo výbornými zákroky domácího gólmana neskončily gólem. Soupeř se dostal jen ke střelám ze střední vzdálenosti, s nimiž si Honza Cahlík poradil. Kaňkou na prvním poločase tak bylo jen zranění Miry Vymazala, kterého musel nahradit Jirka Černý.

Do druhé půle jsme šli s jasným cílem rychle přidat další branky, aby se utkání dohrávalo v klidu. To se nám povedlo hned ve druhé minutě, kdy napadání Dušana Horáka zúročil centrující Vašek Lochman a zakončující Roman Ondráš – 3:0. Netrvalo to dlouho a krásný centr Oldy Talaše skvěle hlavou zakončil Dušan Horák – 4:0. Následovala střídání v našem dresu, kdy se na hřiště dostali David Horák a Zdeňa Křižka a právě jejich akce znamenala pátý gól – David nahrával, Zdeňa zakončoval.

Co se týče výsledku, se utkání dohrávalo v poklidu, přesto nás však domácí ještě několikrát velmi agresivně dojeli, z čehož pramenilo i odstoupení Romana Ondráše.

V příštím kole nás čeká na domácím hřišti soupeř ze špičky tabulky, kterému máme co vracet z podzimní části – Strážnice. Zveme všechny příznivce, aby nás přišli podpořit.

Branky: Lochman Václav, Ondráš Roman 2x, Horák Dušan, Křižka Zdeněk

SK Kostelec: Cahlík – Talaš, Fukan, Borkovec, Hochman – Kotásek (65. Křižka), Vymazal (30. Černý), Lochman O., Lochman V. (55. Horák David) – Horák Dušan, Ondráš