Nenkovice - Dambořice :
Vnorovy - Svatobořice :
Home Muži Kostelec - Moravany 2:1 (1:0)

Kostelec - Moravany 2:1 (1:0)

Ve 3. kole se v Kostelci hrálo derby, když přijely sousední Moravany. Před výbornou návštěvou – 300 diváků se hrál hezký fotbal. V úvodu měli více ze hry hosté z Moravan, ale do vážnějších šancí se nedostávali. Největším nebezpečím z jejich strany byly standardní situace. Naši hráči v úvodních 15. minutách snad bojovali s nervozitou, ale postupně se začali více prosazovat a do první vyložené šance se dostal ve 20. minutě Dušan Horák, když ho ve vápně skvělou přihrávkou našel Gábin David, Dušan však zamířil jen do brankáře. O chvíli později dostal do další velké šance míč Honza Lochman, ale přestřelil bránu hostů. Neuběhlo ani 5 minut, kdy zprava pálil Olda Talaš, ale do branky nezamířil. Ve 30. minutě se poprvé ukázal kanonýr David a hned z toho byla gólová radost. Střelou z levé strany na zadní tyč nedal brankáři hostů šanci – 1:0! Ve zbývající části první půle tempo hry trošku upadlo a na každé straně se zrodily už jen náznaky šancí po standardních situacích.

Úvod druhé půle byl z naší strany plný nepřesností a tato pasáž vyvrcholila v 55. minutě, soupeř zahrával standardku z naší levé strany, po níž jsme míč nedostatečně odehráli a vrácený míč za naši obranu hlavou soupeř zakončil do sítě – 1:1. O chvíli později mohlo být ještě mnohem hůř, když Honza Cahlík parádně chytil hlavičku po rohovém kopu. Od 60. minuty jsme ze sebe postupně setřásli šok z vyrovnání a opět byli lepším týmem. V 70. minutě se opět blýskl David, když podobnou střelou jako v první půli neomylně skóroval – 2:1. V následujících minutách naši hráči opět předvedli festival zahozených šancí – nejdříve David Horák postupoval zprava sám na brankáře, ale toho nepřekonal. O chvíli později se na penaltě ocitl osamocený Jirka Černý, ale dlouho zpracovával míč, čehož využil hostující gólman a neumožnil mu skórovat. Poté Gábin David předkládal po úniku míč před prázdnou branku Radku Hochmanovi, tomu však po dlouhém sprintu chyběl půlkrok a mířil jen do boční sítě. V závěru hosté vrhli všechny síly do útoku a snažili se hrozit dlouhými nákopy, ale naše obrana si poradila. Utkání tak skončilo zaslouženým vítězstvím 2:1 a mohlo se slavit J

Branky SK Kostelec: 2x Gabriel David

SK Kostelec: Cahlík – Hochman, Fukan, Černý, Borkovec – Horák David (Mukenšnábl), Macek, Lochman J. (Rotrekl), Talaš (Lochman V.) – Horák Dušan (Lecián), David