Home Muži Ratíškovice B - Kostelec 3:3 (2:1)

Ratíškovice B - Kostelec 3:3 (2:1)

Jen úvod a závěr nestačil…

V dalším kole okresního přeboru jsme zajížděli na hřiště ratíškovického „béčka“. V sestavě ze stabilních hráčů chyběl jen Svaťa Macek, jehož místo ve středu zálohy zaujal Ondra Lochman. V úvodu utkání jsme měli více ze hry a do první nadějné pozice se dostal kanonýr David, domácí brankář mu však dokázal šanci vyběhnutím zneškodnit. O chvíli později se ve vápně skvěle zorientoval Dušan Horák a střelou na bližší tyč nedal brankáři šanci – běžela 15. minuta a vedli jsme 1:0. V 17. minutě se do velmi nadějné pozice dostal Vašek Lochman, jeho střela však jen o pár centimetrů minula tyč domácí branky. V těchto chvílích na hřišti existovalo jen jedno mužstvo, to platilo i po zbytek prvního poločasu, ale bohužel v opačném rozpoložení, my jsme se ze hřiště úplně vytratili, neběhali, nebojovali a hlavně chybovali, čehož soupeř dokázal využít. Ve 25. minutě se po autovém vhazování na naší levé straně dostal k míči úplně volný hráč kousek za malým vápnem a nedal Honzovi Cahlíkovi šanci. O pár minut později mohlo být ještě hůř, ale soupeř nedotáhl nadějnou akci dvou na jednoho. Ve 35. minutě však už soupeř naši laxnost potrestal, když výborně zahraný přímý kop usměrnil hlavou do sítě domácí útočník. My jsme se do konce první půle vzpamatovat nedokázali a do kabin se tak odcházelo za stavu 2:1 pro domácí.

Do druhé půle nenastoupil zraněný Milan Fukan, nahradil jej Honza Lochman. Z naší strany byla vidět podstatně větší snaha a vůle s výsledkem něco udělat, ale fotbalovosti se stále moc nedostávalo. Dostávali jsme se tak spíše do náznaků šancí, například hlavička Davida, či střela Dušana Horáka, ale stoprocentní šance jsme si nevypracovali. Domácí zahrozili jen jednou, když se v 55. minutě dostal domácí útočník sám před Cahlíka, ten je však skvělým zákrokem vychytal. My jsme se snažili stupňovat tlak, následovalo vysunutí Oldy Talaše do útoku, ale šance stále nepřicházely, čehož využili domácí - 75. minuta, standardka domácích a penaltový zákrok Borkovce na domácího útočníka. Exekutor pokutového kopu se nemýlil a bylo to 3:1 pro domácí. Naštěstí jsme nesložili zbraně a v 80. minutě jsme se dočkali snížení, když při naší standardce byl právě Borkovec faulován a Mira Kotásek se z nařízené penalty nemýlil. O pět minut později bylo ještě veseleji, na přímý kop Jirky Černého si naskočil Borkovec a dokázal překonat domácího brankáře po třetí. V závěru zápasu jsme ještě zahrozili několika standartkami, ale obrátit skóre v náš prospěch se již nepovedlo.

Doufejme, že se z chyb poučíme a uvědomíme si, že je třeba hrát celých 90. minut. V dalším kole přivítáme na domácím hřišti mužstvo Starého Podvorova.

SK Kostelec: Cahlík – Hochman, Fukan (Lochman Honza), Borkovec, Talaš – Lochman Václav (Horák David), Lochman Ondra, Černý, Kotásek - Horák Dušan (Mukenšnábl), David

Branky: Horák Dušan, Borkovec, Kotásek z PK