Home Muži KOSTELEC - NENKOVICE 2:3 (1:0)

střelci branek Kostelec: Bužek Radek, Horák   Dušan,
Sestava: Cahlík Jan-Bužek Radek-Macek Svaťa-Borkovec Pavel-Hochman Radek-
Gabriel David, Talaš Olin
Střídání: Hrbáček Petr za Hochmana
Lochman Honza za Horáka Davida
Křižka Jakub za Borkovce
Po neúspěšném vystoupení s Lovčicemi jsme všichni věřili, že domácí zápas s Nenkovi-
cemi zvládneme a body zůstanou doma. Bohužel tragický druhý poločas nás připravil
nejenom o body, ale i přízeň některých fanoušků. Z výkonu ve druhém poločase jsem
hodně zklamaný, ne ani snad proto, že jsme prohráli, ale především z našeho výkonu
a množství chyb, kterými jsme soupeře vybízeli ke skórování.
Zápas přitom nezačal pro nás vůbec špatně a první poločas nebyl špatný. Bohužel
jsme neproměnili šance, které jsme si vytvořili.
Už v první minutě zatáhl balon po pravé straně Olin Talaš a přihrál do šance Gábinovi
Davidovi, bohužel ten branku netrefil. V další šanci se opět objevil Gábin, kdy po volném
kopu Sv. Macka se dobře zorientoval, jeho hlavičce však chyběla přesnost.
Gólu jsme se dočkali ve 30 minutě, kdy se z trestného kopu krásně trefil Radek Bužek.
V závěru I. poločasu jsme měli dvě super šance, první spálil Dušan Horák, druhou
Gabin David.
Co ještě dodat k prvnímu poločasu-mohli jsme ho vyhrát 3:0 a zápas kontrolovat,ale
šance jsme neproměnili.
Nemůžeme ani brečet zda byl pokutový kop, zastavená akce v údajném ofsajdu………
kvalita rozhodčích je taková jaká je a jestli chceme být úspěšní, musíme se s tím umět
vyrovnat. Ne u rozhodčích, ale u sebe hledejme chyby.
Začátek druhého poločasu byla z naší strany tragedie. Již v první minutě měli hosté
obrovskou šanci, kterou zázračně zmařil Honza Cahlík. To nás však nijak nepoučilo
a dál jsme předváděli až trapný výkon. Již za několik minut se nám to vymstilo, a dostali
jsme z penalty gól. Penalta byla po fatální chybě Radka Hochmana a následné ruce
Sv. Macka. Ani obdržená branka nás nevyburcovala k lepšímu výkonu, což logicky vedlo
k dalším brankám. Podotýkám obě po hrubých chybách. Zvláště ta druhá , kdy J. Černý
s M. Kotáskem nechali hráče soupeře bez důrazného bránění a pro hosty už nebyl
problém vstřelit branku. Za stavu 3:1 jsme začali alespoń soupeře tlačit před jeho
branku a byli i šance. Sv. Macek ani David Horák svoje příležitosti nevyužili.
Přesto se nám podařilo snížit na rozdíl jediné branky, ale vyrovnat se nám nepo-
dařilo.
Co dodat na závěr: Nenkovice byli určitě soupeř k poražení. Nedovedu si vysvětlit tak
propastný rozdíl naší hry v prvním a druhém poločase. Stále se dopouštíme hrubých
individuálních chyb. Po obdržené brance je v naší hře chaos a většina hráčů úplně za-
pomíná na to , co si v kabině řekneme. O body se bojuje jinak.
Hledejme všichni chyby u sebe , ne u druhých, jen tak zase můžeme myslet na lepší
výsledky a předváděnou hru.
Za předvedenou hru lze pochválit snad jen Jendu Cahlíka a Svaťu Macka.
Ke Svaťovi však směřuje i velká kritika - musí se naučit krotit své emoce směrem
k rozhodčímu.
To platí pro všechny naše hráče, rozhodčí i když udělá kopanec už to zpět nevrátí, žádné
rozčilování a spílání nepomůže, jen se zbytečně odvádíte od hry.
Věřím, že nejsme mužstvem, které dvě porážky srazí na dno, na treninku bude prostor
si to v klidu rozebrat, aby jsme další zápasy zvládali lépe.