Home Muži SK KOSTELEC-BANÍK MIKULČICE

SK KOSTELEC-BANÍK MIKULČICE

SK Kostelec-Baník Mikulčice    3:1  /1:1/

• Sestava: Cahlík Jan-Bužek Radek-Černý Jiří-Hochman Radek-Borkovec  Pavel l                                                     Kotásek Mirek-Lochman Jan-Horák Dušan-Mukenšnábl  Zdeněk
  • Talaš Olin, David Gabriel,

Střídání:      56´-Lochman Ondra za Zdenka Mukenšnábla

66´-Horák David za Honzu Lochmana

85´-Křižka Jakub za Oldu Talaše

Dále byli připraveni: Hudec Josef, Křižka Zdeněk, Lochman Václav,

Chyběli:     Fukan Milan-dlouhodobě zraněn,

Macek Svatopluk ml – povinnosti v FC Slovácko

Zápas se hrál na těžkém, vodou nasáklém trávníku, místy se tvořili kaluže. Z tohoto důvodu jsme nastoupili do zápasu s tím, že se vyvarujeme kombinací a naší hru hodně zjednodušíme. Se stejnou taktikou na nás vyrukoval i soupeř.

Ze začátku zápasu měli více ze hry hráči Mikulčic, kteří dlouhými nakopávanými balony hledali svého vytáhlého útočníka Anovčina. Při  jednom takovém nákopu a špatné domluvě našich obránců, jsme prohráli hlavičkový souboj, míč se dostal k volnému hráči hostí, který z hranice malého vápna poslal hosty do vedení.  Po obdržené brance kluci přidali na důrazu a pomalu jsme začali soupeře přehrávat. Vypracovali jsme si několik standartních situací, ale nedotáhli je do konce. Čtvrt hodiny před koncem poločasu jsme zahrávali asi z 30m trestný kop, střelu Radka Bužka gólman hostí jen vyrazil a pro Gábina Davida již nebyl problém dorazit míč do sítě a srovnat stav zápasu. Zbytek poločasu se obě mužstva snažila dlouhými nákopy překvapit obranu soupeře, ale  žádnou  velkou šanci si ani jedno mužstvo nevypracovalo.

Druhý poločas jsme odehráli velmi dobře, byli jsme lepším mužstvem a hra se odehrávala většinou na polovině hráčů Mikulčic. Dvakrát se velmi dobře uvolnil Olda Talaš, ale jeho finální přihrávce chyběla přesnost. Pak byl ve velké šanci Gábin David, jeho hlavičku však vykopl z brankové čáry obránce hostí. Stále jsme se tlačili před hostující branku a  vedoucího gólu jsme se přece jenom dočkali.. V pokutovém území se nejlépe zorientoval Gábin David a parádními nůžkami vstřelil krásnou branku. O několik minut později mohlo být naše vedení dvougólové. Pronikajícího Gábina zastavil hostující brankář jen za cenu faulu a kopala se penalta. Před jejím provedením obdržel hostující brankář druhou žlutou a byl vyloučen. Penaltu zahrával Mirek Kotásek, k naší smůle však branku přestřelil. Neproměněná penalta nás nijak nedeprimovala a dál jsme soupeře přehrávali. Oddechli jsme si však až při dalším našem vstřeleném gólu, hattrick zkompletoval Gábin David-jeho střelu si srazil hráč hostí do vlastní branky. Závěr zápasu jsme si už pohlídali, Mikulčice do vážnější šance nepustili a mohli si tak vychutnat své první vítězství v novém ročníku okresního přeboru.

Myslím, že až na prvních dvacet minut, jsme byli lepším týmem a vítězství si zasloužili. I když, i vlivem špatného terénu ,nebyl zápas místy moc fotbalový, těší mě, že jsem u našich hráčů viděl bojovnost a nasazení, které nám v předešlých zápasech chybělo.  Čekají nás další zápasy a já věřím, že i v nich ukážeme, že umíme bojovat a rvát se pro vítězství.

Macek Svatopluk