Home Muži Slavoj Moravany-SK Kostelec 2:1 /0:0/

Dále byli připraveni: Hudec Josef, Křižka Jakub, Křižka Zdeněk,

Chyběli: Macek Svaťa, Mukenšnábl Zdeněk, Fukan Milan,

Střelec branky: Gabriel David

Vstup do zápasu jsme neměli dobrý. Prvních patnáct minut nás soupeř zatlačil a vytvořil si několik dobrých příležitostí, aktivní byl především domácí obránce Marek Bařina, který nejdříve nebezpečně hlavičkoval a vzápětí jeho střela těsně minula naši branku. Úvodní tlak jsme ustáli a hru vyrovnali. Začali jsme lépe kombinovat a v posledních dvaceti minutách prvního poločasu měli i herní převahu. Vypracovali jsme si několik dobrých příležitostí, ale nedotáhli jsme je do konce. Nejdříve velmi dobře vystřelil Ondra Lochman, jeho střele chybělo opravdu málo. Další příležitost připravil Olda Talaš, který z pravé strany našel ve velkém vápně Gábina Davida, jeho střelu domácí obránci odvrátili na roh. Ke konci poločasu se do dobré příležitosti dostal Olda Talaš, ale ani on nedotáhl svoji akci do konce. V průběhu prvního poločasu jsme si vytvořili i několik zajímavých standartních situací, které jsme však zahrávali velmi  špatně a nepřesně.

Druhý poločas jsme začali velmi dobře a hned po třech minutách šli do vedení. Ve středu hřiště vybojoval míč Mirek Kotásek, přihrál Oldovi Talašovi, který našel rozběhnutého Gábina a ten nezaváhal-střelou podél domácího brankáře nás poslal do vedení. Bohužel naše vedení netrvalo dlouho, domácí za chvíli vyrovnali, první střelu Honza Cahlík ještě vyrazil ale na dorážku Matěje Tychtla už nestačil. Po vyrovnání se obě mužstva snažila dát druhou branku. Šťastnější byli domácí hráči, kteří po rozehraném rohu na krátko vstřelili vítězný gól. Lukáš Mojžíš zatáhl míč podél brankové čáry a na hranici velkého vápna ho napálil do prostoru před brankou, kde se nejlépe orientoval Marek Bařina a zajistil domácím vítězství. Dle mého názoru to byla hodně laciná branka, při rozehrání rohového kopu jsme totálně zaspali a dovolili soupeři skórovat. V těchto chvílích navíc začal prudký liják, který trval až do konce utkání a kvalitě zápasu vůbec neprospěl. V prudkém dešti jsme se ještě snažili alespoň vyrovnat, měli jsme několik náznaků, ale žádný jsme nedotáhli do konce. I domácí však měli dvě výborné příležitosti, které zlikvidoval Honza Cahlík.

Nezbývá než soupeři poblahopřát k vítězství. Nás prohra moc mrzí, myslím, že alespoň bod jsme si zasloužili. Čekají nás však další zápasy a na ty se musíme nyní soustředit.

Stínem utkání je zranění Oldy Talaše, který má výron kotníku a je na několik týdnů pravděpodobně vyřazen z bojů o mistrovské body. Oldovi přejeme brzké uzdravení a všichni doufáme, že se u jeho zranění neobjeví žádné další komplikace.

Po operaci kolena, téměř po roční pauze, nastoupil na několik minut Vašek Lochman, přejeme mu, aby se brzy dostal do formy, kterou měl před svým zraněním.

Macek Svatopluk-trenér

Komentáře a dotazy k produktu

-1 #2 2014-09-02 09:22
Jen by mě jako nestranného fanouška zajímalo, zda vyrovnávací gól Moravan nepadl z ofsajdu? Kosteláci se hodně zlobili a z mého postavení bych si také skoro myslel, že se jednalo o ofsajd... Ale nestál jsem úplně v lajně, tak těžko říct...
Citovat

0 #1 2014-09-01 21:31
Je vidět, že Svaťa Macek je výborný trenér, napsal objektivní komentář zápasu.
Citovat