Home Muži Slovan Bzenec B - SK Kostelec 1:4 /0:1/

Sestava: Cahlík Jan-Hochman Radek-Macek Svaťa-Bužek Radek-Borkovec Pavel

Lochman Ondra-Lochman Honza-Hrbáček Petr-Horák Dušan

Horák David-Gábin David

Střídání: 60´Kotásek Mirek za Peťu Hrbáčka

87´Křižka Zdeněk za Dušana Horáka

Dále byl připraven: Hudec Josef

Chyběli: Talaš Olin, Černý Jiří,Křižka Jakub, Fukan Milan-zranění

Lochman Vašek, Mukenšnábl Zdeněk-nemoc,

Střelci branek: Honza Lochman 2x, Gábin David, Horák Dušan,

Velmi důležité vítězství pro naše mužstvo, i když zápas tak jednoznačný nebyl a pro domácí je to možná dost krutá porážka. I tak si myslím, že jsme si vítězství zasloužili. První poločas měli malinko navrch domácí hráči, ale kromě jediné šance, kterou zlikvidoval Honza Cahlík si větší příležitost nevypracovali. My jsme první poločas hrozili především z brejků. V prvním se ocitl dobře hrající David Horák, ale bohužel jeho přihrávku na Gábina vystihl domácí brankář. Do vedení jsme šli po úniku Gábina Davida, který našel před brankou Honzu Lochmana a ten skóroval. Domácí se snažili dostávat k naší brance dlouhými nákopy, ale ty se nám dařilo dobře odvracet, nebo je likvidoval Honza Cahlík. Do šaten jsme odcházeli tedy s jednogólovým náskokem.

Začátek druhého poločasu nám vyšel parádně. Hned ve třetí minutě jsme zvýšili na 2:0, po rohovém kopu se trefil Dušan Horák, ke kterému se odrazil vyražený míč, a pro Dušana už nebyl problém dostat balon do sítě. O několik minut později jsme na tom byli ještě líp. Ondra Lochman našel v pokutovém území Gábina, který obelstil obránce i gólmana a pohodlně skoroval. Vedli jsme 3:0 a byli na dobré cestě k vítězství. V těchto chvílích místo toho, aby jsme hráli v klidu, jsme začali vyrábět spoustu chyb. Nejdříve se špatně domluvil Svaťa Macek s Honzou Cahlíkem v rohu pokutového území a domácí zahrávali standartní situaci . Standartku jsme přežili, včetně serie rohových kopů. Když už jsme si mysleli, že nejhorší máme za sebou domácí snížili, když využili chyby v naší rozehrávce. O několik minut později to mohlo být ještě horší, soupeř však z trestného kopu trefil jen brankovou konstrukci naší branky. Poslední šancí domácích byl další trestný kop z hranice šestnáctky,který však  zahráli špatně. Od tohoto okamžiku jsme zase převzali iniciativu a hráli většinou na polovině Bzence. Své vedení jsme zvýšili deset minut před koncem, Mirek Kotásek zatáhl míč po pravé straně a krásně přihrál Honzovi Lochmanovi, který vstřelil svoji druhou branku v zápase.

Pochvalu zaslouží celé mužstvo za bojovnost, především ve druhém poločase, mrzí mě však, že při našem vedení 3:0 jsme pustili soupeře do několika šancí, které,kdyby proměnil, mohl být zápas ještě dramatický. Stálo při nás i štěstí, ale tak to ve fotbale chodí.