Home Muži SK Kostelec - Kovo Ždánice 3:1 /1:1/

Chyběli: Talaš Olda, Fukan Milan, Hochman Radek, Křižka Jakub - zraněni

Hrbáček Petr -pracovní povinnosti

Branky: Gabriel David 3x,

Ze zápasu jsme měli trochu obavy. Nejenže nás čekal těžký soupeř, ale provázela nás i velká marodka. Do zápasu nemohl nastoupit ze začátku Ondra Lochman-silné nachlazení, na seznam zraněných se dostal i Radek Hochman a ne zcela zdrávi nastupovali i Jirka Černý a Pavel Borkovec. O to víc je vítězství cennější a pochvalu zaslouží celé mužstvo za předvedený výkon, včetně kluků na lavičce.

Zápas jako tradičně jsme však nezačali nejlépe, již ve třetí minutě mohl jít soupeř do vedení, na poslední chvíli však šanci zmařil Pavel Borkovec. Po této situaci jsme začali lépe bránit a první poločas byl  vyrovnaný, kdy příležitosti ke skórování měla obě mužstva. Do první naší šance se dostal David Horák, ale místo střely mu míč utekl za postranní čáru. Pak jsme měli dvě velmi dobré příležitosti po rohových kopech, hlavičky našich hráčů však skvěle zlikvidoval hostující brankář. V polovině poločasu jsme inkasovali-dovolili jsme ve středu pole hráči Ždánic Radku Ždánskému lehce zpracovat míč a jeho přihrávku útočník soupeře proměnil ve vedoucí branku. Tento gól nás na několik minut vyvedl z tempa a v těchto chvílích naše hra nebyla zrovna optimální.Hosté mohli své vedení navýšit, ale šanci soupeře zlikvidoval Honza Cahlík. Kluci však stále bojovali a po deseti minutách jsme se znovu dostali do hry  a vytvořili si i šance. Nejdříve neproměnil David Horák a po něm Vašek Lochman. Do konce poločasu jsme se přece jenom dočkali vyrovnání-v poslední minutě Dušan Horák poslal do úniku Gábina Davida a ten prostřelil hostujícího gólmana.

Druhý poločas byl z naší strany velmi dobrý, převzali jsme iniciativu, byli lepším mužstvem a vypracovali si i brankové příležitosti. Musím říct, že jsme vzadu hráli  dobře a šikovné útočníky Ždánic do vyložené příležitosti nepustili. Dobře jsme bránili i standartní situace,co neodvrátila naše obrana jistil v brance Honza Cahlík. Vedení jsme se dočkali asi ve dvacáté minutě-Jirka Černý vybídl k úniku Gábina Davida a ten nezaváhal. Naše vedení mohlo být za malou chvíli ještě větší, ale ani Ondra Lochman ani Gábin David svoje šance neproměnili. Jeden náš brejk, kdy šli naši dva hráči na hostujícího brankáře zastavil praporek pomezního rozhodčího.Třetí branky jsme se však přesto dočkali, Svaťa Macek zahrál dlouhý míč za hostující obranu a Gábin svým třetím gólem rozjásal naše fanoušky. Třetí branka nás uklidnila, mohli přijít i další - svůj poslední brejk Gábin nedotáhl do konce, hlavičce Honzy Lochmana chyběla přesnost. To nás však nemuselo zvlášť mrzet, neboť hosté již branku nevstřelili a my jsme se mohli radovat z důležitého vítězství.

Jak už jsem se zmínil, pochvalu zaslouží všichni hráči, hráli jsme proti silnému soupeři, který především v prvním poločase prokazoval svou kvalitu.

Svatopluk Macek-trenér