Home Muži SK Kostelec-Slavoj Moravany 1:1 / 0:1/

Sestava: Výstup Vlasta-Mukenšnábl Zdeněk-Macek Svaťa-Hochman Radek-Talaš Olin

Střídání: Hrbáček Petr za Zdenka Mukenšnábla

Dále byli připraveni: Lochman Honza, Křižka Zdeněk,

Chyběli - Bužek Radek, Cahlík Jenda, Hudec Josef - zranění

- Kotásek Mirek-vyloučen v minulém zápase v Mikulčicích

Střelec branky: Gabriel David,

V dnešním zápase poprvé nastoupil do naší branky Vlasta Výstup, který nám vypomáhá z důvodu zranění obou našich gólmanů. Jsme rádi , že se rozhodl nám pomoci a věříme , že i s jeho přispěním budeme získávat potřebné body. Zraněným našim gólmanů přejeme brzké uzdravení.

Dnešní derby se odehrálo před velmi dobrou diváckou návštěvou. Nám se bohužel vstup do utkání nepovedl. Už po deseti minutách jsme prohrávali 0:1, kdy jsme nepohlídali rohový kop hostů , špatně jsme obsadili hráče soupeře na hranici malého vápna a inkasovali. Musíme sportovně přiznat , že v prvním poločase byl náš soupeř lepší, nám se hra nedařila. Měli jsme i štěstí, když hosté neproměnili velmi dobrou příležitost-Lukáš Mojžíš při svém individuálním průniku minul branku o pár centimetrů. Naše hra v prvním poločase nebyla dobrá, většina našich finálních přihrávek byla nepřesná a většinou končila v náručí hostujícího brankáře. Za zmínku stojí jen trestný kop Svatě Macka, střelu vyrazil brankář hostí a střela Vaška Lochmana, která  jen těsně minula branku. Ani hosté se k vážným šancím nedostali a tak další branka v prvním poločase už nepadla.

Druhý poločas jsme odehráli daleko lépe, malinko jsme pozměnili rozestavení a ke zlepšení hry přispělo i střídání. Zatlačili jsme hosty, měli herní převahu, ale pozornou obranu soupeře se nám nedařilo překonat. Několikrát dobře zatáhl míč Vašek Lochman, ale jeho centry nebyly přesné. Stále jsme se však museli mít na pozoru, protože hosté byli v protiútocích nebezpeční. Za druhý poločas si však žádnou vyloženou brankovou příležitost nevypracovali. Hrozili jen za standartních situací, které se nám dařilo uhlídat. Vyrovnali jsme v závěru utkání, kdy vysoký balon-svíci hostující brankář špatně vyboxoval, následnou střelu ještě vyrazil, ale na střelu Gábina již nedosáhl. Po vyrovnání jsme se stále tlačili před branku hostí, v dobré příležitosti se ocitl Petr Hrbáček, s jeho slabou střelou si však hostující brankář poradil. V samotném závěru se do náznaku šance dostal Ondra Lochman, v poslední chvíli mu hostující hráč míč ukopl  a tak utkání skončilo dělbou bodů.

Podle mého názoru je remíza spravedlivá. Hostující tým byl lepší v prvním poločase, naši kluci zase ve druhém. Velkým kladem zápasu je to, že jsme dnes dobře pohlídali standartní situace hostů a uhlídali jejich hlavičkáře-především Romana Klimeše a Marka Bařinu a nepustili soupeře do vážnějších šancí. V zápase bylo několik sporných situací na obou stranách, my jsme se dožadovali v prvním poločase penalty po ruce , hosté zase po obdržené brance reklamovali faul na brankáře. Takové situace bývají v každém zápase a nemá cenu je dále rozebírat, když je rozhodčí neodpískal.

Musíme se připravit na další zápas, a udělat všechno pro to, abychom uspěli.